pondělí 18. května 2015

Generálku na MR vyhrál v Příbrami Patrik Petr

Závěrečného kola Českého poháru se pořadatelsky zhostili Michal Hvižď a Petr Sládek. Původní místo konání na stadionu Dukly Jihlava totiž bylo z důvodu rekonstrukce stadionu zrušeno, i tak však "náhradní" organizátoři dokázali připravit kvalitní turnaj s množstvím zajímavých cen. Místo do Jihlavy tak 48 účastníků cestovalo do Příbrami, kam Český pohár zavítal naposledy v roce 2007. 

Patrik Petr na stadionu Dukly Jihlava
Patrik Petr poprvé celkovým vítězem Českého poháru
Český pohár 2014/2015 již zná své vítěze: v sobotu 16. května byly rozluštěny všechny tajenky, včetně té nejdůležitější - celkového vítěze, kterým se stal poprvé v kariéře Patrik Petr z klubu THC Stiga Elites. Přispěl k tomu mimo jiné sobotním vítězstvím nad svým největším soupeřem Zdeňkem Matouškem (HCS Žabka Praha). Ten musel turnaj vyhrát a spoléhat na to, že Petr nebude jeho finálovým soupeřem a skončí nejlépe třetí. V kontroverzní semifinálové sérii dvou klubových spoluhráčů (Hvižď a Petr) ale zvítězil právě Petr, a tak se v emotivní atmosféře finále nakonec nekonalo - o vítězi Českého poháru už bylo rozhodnuto.

Těžký turnaj pro nováčky
Příbramský turnaj byl pro všech 48 hráčů generálkou na vrchol domácí sezóny - MČR v Praze. Nejen kvůli totožnému počtu účastníků hlavního turnaje jednotlivců, ale také kvůli blížícímu se termínu českého mistrovství, které se koná již za necelé dva týdny. Viděli jsme tak sice početně hůře obsazený turnaj, který však svedl dohromady mnoho kvalitních hráčů. Nabitou konkurenci pocítili zejména letošní nováčci, na které čekalo velké množství těžkých zápasů. O kvalitě A skupiny svědčí i fakt, že do ní neproklouzl ani zkušený David Šmíd, naopak černým koněm dopolední části se stal domácí Lukáš Vacek, který se po několika letech vrátil na turnaj a vymazal z postupových pozic všechny hráče BSE United z druhé skupiny.

Úspěšný návrat do Příbrami
Poděkování patří všem sponzorům turnaje
Turnaj, připravený kvůli změnám v termínové listině doslova na poslední chvíli, byl pořadatelsky velmi kvalitně zvládnutý, kreativní prostředí Waldorfské školy a prostorná tělocvična se ukázaly být dobrou volbou. Není proto vyloučen návrat Příbrami do pravidelného kolotoče Českého poháru.

Sezóna 2014/2015 ve statistikách a číslech
Kompletní výsledky z Příbrami, kompletní pořadí soutěže jednotlivců i ostatních kategorií (kluby, junioři, veteráni, ženy, nováčci) jsou již nyní k dispozici na stránkách www.stolnihokej.cz

Mistrovství republiky se bude konat ve dnech 30. a 31. května v Praze u příležitosti dvacetiletého výročí vzniku klubu HCS Žabka Praha.

  

 

       
 

2 komentáře:

  1. Nic kontroverzního, prostě mu to Michal nechal... Z.M. ml.

    OdpovědětVymazat
  2. Proto kontroverzní... Já u toho nebyl, tudíž nesoudím - nevím. Pokud existují svědkové nebo důkazy, sem s nimi a bude se to řešit.

    OdpovědětVymazat